Jaki kolor butów warto wybrać do czerwonej sukienki?

Czerwone sukienki są zawsze popularne. Kobiety chętnie się na nie decydują, ponieważ są one bardzo kobiece, a przy tym niezwykle wytworne i szykowne. Wiele pań zastanawia się jednak, jakie buty najlepiej założyć do czerwonej sukienki tak, aby prezentować się naprawdę stylowo i efektownie?

Buty, jakiego koloru pasują do czerwonej sukienki?

Jaki kolor butów najlepiej współgra z czerwoną sukienką? Jeżeli charakteryzujemy się przebojowym i odważnym charakterem to śmiało możemy postawić na barwy intensywne takie jak np. zieleń czy fiolet. Jest to z pewnością mocno kontrastowe zestawienie, które jednak będzie niezwykle interesującym połączeniem. Jeżeli zależy nam na zrobieniu prawdziwego wrażenia to do letnich stylizacji warto zdecydować się na buty w kolorze białym. Natomiast panie, które preferują bardziej stonowane rozwiązania mogą wybrać granatowe szpilki, które to będą ciekawą alternatywa dla butów w kolorze czarnym. Jednak należy podkreślić, że dla wielu kobiet to właśnie czarne szpilki są numerem jeden. To one, bowiem bardzo dobrze pasują do czerwonych sukienek. Takie zestawienie jest nie tylko najbardziej klasyczne i uniwersalne, ale przy tym również bardzo zmysłowe i kobiece.

Jaki kolor butów warto wybrać do czerwonej sukienki?

Buty do czerwonej sukienki – o czym warto pamiętać?

Wybierając buty do czerwonej sukienki pamiętajmy o tym, że połączenie czerwonej sukienki i czerwonych butów to dość duże ryzyko. Dlaczego? Należy, bowiem w takim przypadku bardzo umiejętnie połączyć ze sobą odcienie butów i sukienki, najlepiej gdyby miały one wręcz identyczny kolor. Do czerwonych sukienek nie powinno się zakładać butów w kolorze bordowym czy też malinowym. Modnym dodatkiem są natomiast buty różowe. A co z obuwiem w kolorze złotym, srebrnym lub nude? Jeżeli chodzi o złoto i srebro to jak najbardziej możemy wybrać szpilki w tym kolorze, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby do ciepłych odcieni czerwieni zakładać buty złote, a do zimnych srebrne. Buty w kolorze nude to również bardzo dobre rozwiązanie, jest to, bowiem niezwykle bezpieczny kolor, który pasuje niemal do wszystkich stylizacji w tym także do czerwieni.