Pływanie – znakomita inwestycja we własne zdrowie

Pływanie to jedna z nielicznych dyscyplin sportowych, które można wykonywać bez obaw o kontuzje. Zarówno rekreacyjne, jak i zawodowe uprawianie tego sportu korzystnie wpływa na zdrowie i organizm człowieka. Poznaj zalety regularnego uczęszczania na pływalnię!

Doskonała forma rehabilitacji

Próby utrzymania się na powierzchni wody angażują do pracy niemal wszystkie mięśnie. Woda jest naturalnym obciążeniem, a jej opór aktywuje do pracy mięśnie, nie obciążając stawów, kości i krążków międzykręgowych. Pływanie to sport, który z powodzeniem mogą wykonywać zarówno osoby zmagające się z nadmiernymi kilogramami, jak i pacjenci po wszelkich urazach.

Trening w basenie pobudza do pracy ponad 40 partii mięśni. Pracują między innymi mięśnie obręczy barkowej, pośladkowe wielki i średni, mięśnie czworogłowe i dwugłowe ud, odwodziciele i przywodziciele, a także łydki, mięśnie stóp oraz dłoni. Tak potężny wysiłek wspiera walkę z nadwagą, skutecznie kształtując sylwetkę.

Poprawa wydolności

Regularny trening w wodzie zwiększa objętość płuc. Ich standardowa pojemność to około 5 litrów, natomiast badania wykazują, że zawodowi pływacy mogą osiągnąć wynik nawet dwukrotnie większy. Pływanie wzmacnia także mięśnie klatki piersiowej i poprawia pracę przepony. Zwiększone tętno w trakcie wysiłku usprawnia pracę układu oddechowego i krwionośnego, co obniża ciśnienie krwi.

Pływanie – znakomita inwestycja we własne zdrowie

Efektywny reduktor stresu

Nic nie przyniesie równie dobrego ukojenia co falujące ciało unoszące się na wodzie. Pływanie jest jedną z najlepszych form relaksu. Nieodczuwalny opór wody powoduje przyjemne zmęczenie, dając uczucie lekkości i spokoju. Samo falowanie wody działa jak mikromasaż dla całego ciała. Po opuszczeniu basenu wysoki poziom endorfin jeszcze długo utrzymuje się w organizmie, poprawiając nastrój.

Stroje pływackie – kluczowy element treningu

Strój treningowy powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim praktyczny. Dlaczego warto sięgnąć po profesjonalne stroje pływackie? Ponieważ ich wykonanie i użyte tkaniny przekładają się na swobodę ruchu oraz komfort, wpływając na poprawę wyników.

Wysokiej klasy stroje pływackie dostępne są w ofercie sklepu TRI-magic. Odporność na działanie chloru, wysoka elastyczność i właściwości szybkoschnące to tylko niektóre z ich zalet. Profesjonalny strój to nawet 200 godzin efektownych treningów!  Jeśli dodać do tego wysokiej jakości tkaniny wykonane we Włoszech powstałe przy użyciu technologii Aqua Infinity, można spodziewać się produktów na najwyższym poziomie.

Dlaczego TRI-magic?

TRI-magic to sklep internetowy z wieloletnim doświadczeniem i obsługą oferującą profesjonalne doradztwo. Bogaty asortyment sportowy stanowią odzież i akcesoria światowej klasy marek uznanych w branży pływackiej przez najlepszych. TRI-magic to punkt na wirtualnej mapie, który spełnia nowoczesne standardy transakcji. Bezpieczne zakupy, szybka dostawa i możliwość zwrotu, a przede wszystkim oferta produktowa, która spełni najbardziej wygórowane oczekiwania – warto zaufać najlepszym i cieszyć się tym, co wartościowe!