Ślubne aranżacje w roku 2018

Kiedy data ślubu zaczyna się niebezpiecznie zbliżać, a cały czas nie ma jeszcze jasnych pomysłów na to, w jaki sposób przygotować wszystkie aranżacje, trzeba się na poważnie zabrać do pracy. Warto jest w tym czasie przeglądać różnego rodzaju magazyny ślubne, w których pojawią się potencjalnie interesujące propozycje, ale nie należy się zdawać tylko na obce wpływy. Zdecydowanie lepiej jest posłuchać swojego serca i zdać się na intuicję. Najważniejsze jest bowiem to, by w stroju na uroczystości weselnej czuć się dobrze i pięknie. Nie oznacza to oczywiście wcale, że można w całości zapomnieć o wszystkich trendach panujących w świecie mody i w pełni zignorować najważniejsze koncepty danego roku.

Strategia na ślub

Do wyboru sukienki ślubnej można mieć różne podejścia. Są kobiety, które mają swój pomysł od pierwszego dnia i dokładnie wiedzą, czego chcą. Takie kobiety zawsze dążą do celu i nigdy nie dają sobie powiedzieć, co jest w danym czasie modne i jaki wybór zostałby dobrze przyjęty. Ubiorą się w dokładnie taką sukienkę, jaka sobie zaplanowały. Moda tedy nie ma znaczenia i liczy się tylko własne widzimisię. Znacznie więcej kobiet należy jednak do zupełnie innej kategorii. Starają się one idealnie wpasować w panujące w przemyśle modowym i wybór odpowiedniej sukienki jest dla nich całym, dokładnie zaplanowanym, projektem modowy. Zanim na ślubnym kobiercu padnie sakramentalne tak, dowiedzą się one wszystkiego nie tylko o świecie mody, ale także o odpowiednim parowaniu fasonu sukienki ze swoją figurą czy o kolorystyce najlepiej pasującej do ich koloru skóry.

Obie te kategorie oczywiście będą się przenikały i nie należy oczekiwać, że ktokolwiek będzie idealnie się wpisywał w jedną z nich. Zawsze warto jest posłuchać głosu serca na tyle, by można było dzięki temu wybrać ogólny kierunek poszukiwania najlepszych rozwiązań. Jeśli jednak chodzi o dokonanie bardzo konkretnych wyborów, całkowite zapomnienie o trendach w modzie jest niemądrym pomysłem. Znacznie bardziej obiecującym pomysłem jest wysondowanie, czy w danym czasie bardziej popularny jest ubiór skromny, czy raczej kładziony jest nacisk na bardzo odważne propozycje. Do tego trzeba się zastanowić, czy ogólnie lepszym pomysłem dla całej uroczystości jest postawienie na trendy trochę nowocześniejsze, czy na przykład na bardziej klasyczną koronkę.

Ślubne aranżacje w roku 2018

Wielka kokarda

Jednym z ciekawszych pomysłów na suknię ślubną w ostatnim czasie są kreacje nowoczesne, ale bardzo mocno zapożyczające ze stylistyki lat osiemdziesiątych. Jest to swoista chimera, ponieważ podstawowym motywem jest tutaj minimalizm. Suknia jest biała i gładka, bardzo dobrze przylega do ciała i można wręcz powiedzieć, że jest skromna minimalistyczna. Cały taki spokojny obraz w jednej chwili burzy jednak potężnie przeskalowana kokarda pojawiająca się na plecach panny młodej. Im większa, tym lepiej. Wszyscy na nią zwrócą uwagę i nie oderwą wzroku.

Czarne detale

Suknie ślubne są białe. Czysta biel jest oczywiście dość problematyczna, a do tego obiecuje znacznie więcej, niż więcej kobiet są w stanie realnie zaproponować. Czysta biel jest też ograniczająca pod względem dopuszczalnych dodatków i dlatego zamienia się ją na odcienie szarości czy delikatne połączenia z kolorem żółtym bądź niebieskim. Inne kolory raczej sprawiają, ze zamiast sukni ślubnej pojawia się suknia wieczorowa, która ma zupełnie inny charakter. Wyjątkowo modnym dodatkiem w ostatnim czasie stał się jednak całkowicie nieprzewidziany w takich zastosowaniach kolor. Mowa tutaj o czerni, która oczywiście nie pojawia się w dużych ilościach, ale gustowne dodatki w tym kolorze są naprawdę ważne i potrafią zbudować wyjątkową elegancję.

Frędzle i pióra

Poprzez stosowanie dodatków można w sposób drastyczny zmienić wymowę sukni ślubnej. Czasami można sobie nawet pozwolić na bardzo odważne propozycje. Weźmy za przykład nawiązanie do mody z lat dwudziestych minionego wieku poprzez wykorzystanie piór i wielkich frędzli. Jest to oczywiście propozycja tylko dla bardzo odważnych pan, które w dodatku chcą całkiem sporo zainwestować w wybierane przez siebie kreacje, ale na pewno jest to możliwość, która warto jest rozważyć przed najważniejszą w życiu uroczystością.