Do jakiego typu urody pasuje niebieski eyeliner?

Zamiast makijażu standardowego warto sięgnąć po kolory i przekonać się, że odcień niebieskiego eyelinera będzie sprawdzał się przy każdym typie urody. Makijaż nie musi by prosty oraz zachowawczy. Kocie oko będzie kojarzyć się z pociągniętymi wzdłuż powieki czarnymi kreskami. Takie rozwiązania chętnie wybierają gwiazdy estrady i kina w ubiegłym wieku. Moda również często wraca. Dlatego jeśli sięga się po eyeliner i upodabnia do Brigitte Bardot czy Elizabeth Taylor to warto będzie podchodzić do tych trendów w nowatorski sposób oraz pamiętać, że niewielka zmiana może istotne wpływać na efekt. Najczęściej wykonywany makijaż to obecnie tajemnicze smokey eyes albo neutralny make up, w którym nieco więcej jest cieni z palety nude. Jedynie na studniówkę czy panieńską imprezę stawia się na nieco więcej błysku na twarzy chociaż efekt ten można uzyskać zazwyczaj przez dodatki brokatu. Kolorowy eyeliner tak jak kolorowy tusz będzie stanowił odmianę w makijażu i na pewno będzie przyciągał wzrok.

Makijaż z niebieskim eyelinerem w roli głównej

Uroda ma różne typy – zimne, jak lato i zima czy ciepłe a wiec wiosna i jesień. Styliści jednak coraz częściej starają się unikać takich podziałów, chociaż faktycznie miałoby to więcej sensu gdy chodzi o kolorowe kosmetyki, których się używa niż w przypadku ubrań. W przypadku wykonywania kolorystycznej analizy kluczowa sprawa to barwy, które wyglądają korzystnie tuż przy twarzy i dlatego warto ograniczać do minimum noszenie kolorów białego oraz czarnego, w których wygląda się blado. Kolory maja odcienie, w przypadku tych cieplejszych i chłodniejsze tonacje, dlatego w niebieskiej kresce nad okiem dobrze wyglądać będzie zarówno blondynka jak i brunetka. Nieco bardziej intensywny odcień, który będzie podbity srebrem albo szarością może się sprawdzać w przypadku pań, które mają urodę w typie zima i lato, a rozmydlony z dodatkiem złotych refleksów to bardziej typy wiosna oraz jesień.

Przetestuj różne kolory

Niebieski eyeliner będzie można stosować realizując klasyczny, nieco stonowany makijaż. Jeśli jest taka możliwość to można probowac połączyć go z innymi kolorami. Świetnie będzie pasował między innymi do różowego, fioletowego czy odcieni błękitów. Można także używać eyelinerów w dwóch kolorach, co sprawi, że oko optycznie będzie powiększone. Kąciki będzie można potraktować białym eyelinerem, który kosmetyczki wykorzystują właśnie w tym celu. Do tego również kolorowa maskara, która będzie świetnie wpływać na zwiększenie oryginalności.

Do jakiego typu urody pasuje niebieski eyeliner?

Jako sposób na uzupełnienie niebieskiego eyelinera będzie można używać także innych kosmetyków, które mają nieco bardziej wyraziste barwy, szczególnie gdy jest się w typie urody zima albo lato i nosi się na głowie chłodny odcień blondu, albo ma się kruczoczarne włosy. W pierwszym przypadku można stosować jasnoróżową szminke, w drugim szminkę pomarańczową. Dla kobiet z urodą wiosna u jesień dobry będzie stosowany makijaż, gdzie można wykorzystać perłowe cienie, eyeliner może być nieco mocniejszy i delikatnie wpadać w granat. Makeup, w którym wykorzystywane będą kolorowe kosmetyki nie musi być tylko na wieczór. Można go spokojnie nosić przez cały dzień. Warto krok po kroku otwierać się na nieco bardziej odważne stylizacje zmieniając swój sposób myślenia o makijażu.

Stylizacje pasujące do kolorowego makijażu

Zastosować można rozwiązania dwojakie w tej sytuacji. Albo zdecydować się na równie oryginalny czy ekstrawagancki strój albo tez wybrać stonowaną stylizację, do której takim wyrazistym dodatkiem będzie właśnie nieco bardziej rzucający się w oczy makijaż.

Do jakiego typu urody pasuje niebieski eyeliner?