Jak zorganizować wyjątkowy wieczór panieński?

Organizacja wieczoru panieńskiego przypada zwykle świadkowej. Na jej prośbę ten obowiązek może przejąć siostra, przyjaciółka albo kuzynka. Powinna mieć dobry zmysł organizacyjny, czeka na nią bowiem nie lada wyzwanie. Może też skorzystać z pomocy konsultantki ślubnej, lub agencji eventowej. Wieczór panieński nie może być nudny i nijaki. To ostatni moment, w którym przyszła Panna Młoda może jeszcze trochę zaszaleć. 

Uczestniczki

Pamiętaj, że w tym dniu najważniejsza jest przyszła Panna Młoda. Tą samą zasadą powinnaś się kierować, wybierając prezent. Pamiętaj, że to nie Tobie ma się podobać, ale osobie obdarować. Zastanów, czy rzeczywiście będzie się z tego cieszyć. 

Na ten wyjątkowy wieczór zaproś wszystkie najbliższe Pannie Młodej kobiety. Nie może zabraknąć sióstr, kuzynek i przyjaciółek. Sporządź listę. Możesz dać ją do wglądu zaufanej osobie. Wtedy upewnisz się, że nikogo niechcący nie pominęłaś. Zapytaj też delikatnie Pannę Młodą, jakie osoby są najbliższe jej sercu.

Kiedy lista będzie już gotowa, postaraj się zdobyć numer telefonu do każdej osoby. Zaproś je na imprezę i ustal niezbędne szczegóły. W niektórych przypadkach organizacja Wieczoru Panieńskiego wcale nie jest tajemnicą dla Panny Młodej. Możesz więc bez problemu przygotować listę gości i poprosić o ich numery telefonu.

Pamiętaj, by absolutnie nie zapraszać pań, które są z nią pokłócone. Istnieje duże ryzyko, że zepsują całą atmosferę.

Jak zorganizować wyjątkowy wieczór panieński?

Wydatki

Wydatki powinny ponieść solidarnie wszystkie uczestniczki imprezy. Kiedy już będziesz wiedzieć, jaki jest całkowity koszt zabawy, przeprowadź składkę. Czasami Panna Młoda sama chce pokryć wszystkie wydatki lub przynajmniej ich część. Pamiętaj, że musi sama wyjść z taką inicjatywą. Absolutnie jej tego sama nie sugeruj.

Jeśli chodzi o upominek, największą popularnością cieszy się bielizna. Alternatywnie możesz wybrać świece zapachowe, zestaw domowego SPA, T-shirt z oryginalnym napisem, biżuterię lub dobrą książkę. Ciekawym pomysłem może być też weekend w SPA, kurs fotografii lub gotowania albo skok na bungee.

Jak zorganizować wyjątkowy wieczór panieński?

Data i miejsce

Pamiętaj, by organizację wieczoru panieńskiego rozpocząć przynajmniej miesiąc przed zabawą. Najczęściej impreza odbywa się na 1-2 tygodnie przed ślubem. Jeśli chcesz zorganizować zabawę w klubie, koniecznie zarezerwuj miejsce. Wtedy nie będziesz się stresować, że nie macie gdzie się bawić. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę.

Wybierając miejsce, zwróć uwagę na kilka czynników:

  • budżet,
  • miejsce zamieszkania Panny Młodej i zaproszonych gości,
  • charakter Panny Młodej,
  • wiek i kondycję uczestniczek zabawy,
  • motyw zabawy,
  • prognozowane warunki pogodowe.

Wieczór panieński najczęściej organizowany jest w domu, klubie, pubie, restauracji, SPA lub centrum rozrywki. Coraz większą popularnością cieszą się też Bieszczady. Możesz skorzystać z pakietów 1-dniowych i 2-dniowych. Popularny przewodnik po Bieszczadach oferuje m.in.paintball, wyprawy off-roadowe, zajęcia na strzelnicy, survivalowe lub z nawigacji. Możesz też wybrać spływ pontonami, ściankę wspinaczkową albo rejs żaglówką po Solinie. Wieczór warto spędzić przy grillu.