Rodzaje farb do włosów

Koloryzacja włosów to bardzo często stosowany zabieg upiększający. Dawniej stosowana była głównie w celu pokrycia siwych włosów. Obecnie farbujemy włosy również po to, aby uatrakcyjnić swój wygląd czy też zmienić swój wizerunek. Na koloryzacje decydują się coraz to młodsze osoby a nawet mężczyźni. Ważne by podczas tego zabiegu użyć odpowiedniej farby do włosów. Ze względu na kryterium trwałości uzyskanego koloru wyróżniamy trzy główne rodzaje farb: trwałe, półtrwałe i tymczasowe.

Trwałe farby do włosów, jako najskuteczniejszy rodzaj koloryzacji.

Trwałe farby do włosów to bardzo popularny rodzaj farb. Wybierane są często przez osoby, którym zależ na pokryciu odrostów oraz siwych włosów, a także przez osoby, które liczą na znaczącą zmianę posiadanego koloru włosów. Ten rodzaj koloryzacji pozwala cieszyć wyjątkową trwałością. Efekty zmiany fryzury zostają z nami na bardzo długi czas, ponieważ kolor nie wypłukuje się podczas mycia głowy. Decydując się na trwałe farby do włosów warto wybierać te profesjonalne farby, które używane są również w salonach kosmetycznych. Szeroka gama kolorystyczna zapewnia możliwość wyboru idealnego i odpowiedniego koloru dla każdego. Przy pomocy tego rodzaju farb można zarówno rozjaśniać jak i przyciemniać włosy.

Półtrwale farby do włosów, jako doskonałe odświeżenie koloru.

Półtrwałe farby do włosów to kosmetyki, które nadają włosom kolor na określony czas. Utrzymują się nawet do 26 tygodni. Po upływie dłuższego czasu kolor staje się bledszy i traci swoją żywą barwę. W większości przypadków pozbawione są one amoniaku bądź jego ilości są śladowe. Dzięki temu są bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią i dlatego też polecane są dla tych osób, które nie chcą rezygnować z koloryzacji a obawiają się użycia farb z amoniakiem. Farby te nadają się również do pokrycia siwych włosów jednak efekt będzie zdecydowanie krótszy niż w przypadku farb trwałych. Półtrwałe farby do włosów to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą odświeżyć kolor pomiędzy kolejna koloryzacja za pomocą farb trwałych. Tego rodzaju farby wybierane są zwłaszcza przez osoby, które zamiast diametralnej zmiany wolą bardziej zbliżony odcień do naturalnego koloru, ponieważ umożliwiają one zmianę zaledwie o 1-2 tony. Doskonale natomiast odświeżają włosy oraz nadają im piękny połysk.

Tymczasowe farby do włosów, jako doskonały sposób na eksperymentowanie z kolorem

Tymczasowe farby do włosów to przede wszystkim: pianki, żele, maskary, lakiery oraz szampony koloryzujące. Są to nietrwałe środki koloryzujące, nie posiadają w swoim składzie utleniaczy i amoniaku, dlatego zmywają się zazwyczaj już po pierwszym umyciu głowy. Tego rodzaju farby możemy zakupić w najróżniejszych, często intensywnych kolorach, dlatego są one popularne szczególnie wśród osób młodych, które często nie boja się zmienić koloru na dość nietypowy a wszystko po to by wyglądać oryginalnie. Tymczasowe farby do włosów to też doskonałe rozwiązanie na zmianę wizerunku z okazji specjalnych uroczystości np. na sylwestra bądź trzydzieste urodziny.

Niezależnie, na jaki rodzaj farby do włosów się zdecydujemy warto pamiętać, aby po koloryzacji dbać o włosy by zbytnio ich nie obciążyć

Rodzaje farb do włosów