Perfumy - wszystko co warto wiedzieć

Jak prawidłowo wybierać perfumy?

Wybór perfum idealnych dla siebie wydaje się być banalnie prostą czynnością. Jednak nic bardziej mylnego, dlatego właśnie wiele osób uznaje, że wystarczające jest odwiedzenie drogerii, czy perfumerii, powąchanie kilku zapachów i  zakup najlepszego. To błędne przekonanie prowadzi do dokonywania błędnych wyborów w tym zakresie. Dlaczego? Po pierwsze odradza się zakup perfum pod wpływem impulsu, zapach powinien znajdować się na skórze przez kilka godzin, by możliwa stała się ocena trwałości i intensywności zapachu. Wniosków co do konkretnego zapachu nie można wyciągnąć również na podstawie spryskanego perfumami papierka, ponieważ nie odzwierciedla to w żaden prawdziwego zapachu. Inwestując większą sumę w lepszej jakości perfumy, należy również pamiętać, że decyzja nie powinna być podejmowana ze względów wizualnych, na przykład finezyjnych flakonów.

Perfumy jako pomysł na prezent

Perfumy są często formą prezentu na przeróżne okazje, jednak taki krok zaleca się jedynie osobom, które doskonale znają gust i upodobania odnośnie zapachów. Nie warto dokonywać takich wyborów dla osób, z którymi ma się jedynie sporadyczny kontakt. W takich przypadkach często może dochodzić do niezręcznych sytuacji, kiedy to osoba obdarowana nie potrafi ukryć rozczarowania podarunkiem. Całkowicie nietrafionym pomysłem jest również zakup perfum przez Internet, nawet jeżeli na stronie znajduje się szczegółowy opis danego zapachu. Należy pamiętać, że konieczne jest dokładne poznanie zapachu, który zamierzamy kupić. W tym celu najlepiej skorzystać z możliwości zakupu niewielkich próbek, które doskonale sprawdzą się w tej kwestii.

Perfumy - wszystko co warto wiedzieć

Jakie są najbardziej popularne rodzaje perfum?

Najbardziej klasycznym zapachem jest cytrusowy, który często łączy w kilka aromatów najbardziej popularnych i znanych owoców. Perfumy tego rodzaju kojarzone są zazwyczaj ze sportowym stylem życia i najczęściej stawiają na nie osoby z młodszego pokolenia. Równie często wybieranym zapachem jest taki, który łączy w sobie zapachy wielu kwiatów jednocześnie, dlatego najczęściej przypisuje mu się cechy romantyzmu.