Jak wyczyścić samemu swoje białe trampki — Sprawdź te 4 sposoby!

Białe trampki to sprawdzony i jeden z najpopularniejszych typów obuwia. Są one również efektowne, dopóki są nowe i prezentują swoją jasną biel. Bardzo często jednak po nawet krótkim okresie używania widać na nich ślady znoszenia, a ich biel staje się ciemniejsza. W tym tekście prezentujemy cztery sposoby dbania o nasze białe trampki, które możemy wykonać samodzielnie.

Jak wyczyścić samemu swoje białe trampki — Sprawdź te 4 sposoby!

 

Soda oczyszczona i ocet - 1:1

Jednym z popularniejszych sposobów, który pomoże usunąć zabrudzenia — nawet te uciążliwe jest ocet i soda oczyszczona. Ten sposób polega na połączeniu dwóch równych części octu oraz sody oczyszczonej, a następnie na wyczyszczeniu miksturą butów. Doskonale do tego celu nada się szczoteczka do zębów, która dotrze do każdego zakamarka. Naniesioną substancję warto pozostawić na 10-15 min, a następnie opłukać buty pod wodą. Ten sposób jest niezwykle skuteczny zarówno dla materiału, jak i gumy.

Pasta do zębów na białą gumę!

Jeśli zabrudzeniu uległa guma w naszych trampkach, dobrym sposobem na jej wyczyszczenie  jest pasta do zębów. Możemy nanieść ją na szczoteczkę i wyczyścić nią czubki lub tylne części buta. Pasta skutecznie wybieli zabrudzone, przetarte czy odbarwione miejsca.

Pranie trampek — ostateczność

Jeśli nasze trampki “przeszły już swoje” i nie boimy się zaryzykować, możemy je po prostu uprać. Niska temperatura i brak silnych detergentów w połączeniu z dużą ilością wody będzie ostatnią deską ratunku dla trampek, które są już mocno sfatygowane. Należy jednak się liczyć z sytuacją, w której tektura usztywniająca trampki namoknie i zniszczymy swoje buty. Ten krok warto wykonać, kiedy inne rozwiązania zawodzą, a chcemy jeszcze po raz ostatni spróbować odprowadzić trampki do czystości.

Woda, mydliny i... cierpliwość

Ostatnim sposobem na zadbanie o nasze białe trampki jest sposób najprostszy. Polega on po prostu na myciu trampek wodą z mydlinami. Wbrew pozorom prostota daje dobre rezultaty, a wiele profesjonalnych usług czyszczenia butów też opiera się na tym rozwiązaniu. Mycie takie butów przy pomocy szczoteczki i mydła z pewnością im nie uszkodzi. W takiej opcji należy często zmieniać wodę i czyścić trampki aż do uzyskania dobrego rezultatu.