Czy warto stosować profesjonalne farby do włosów?

Farbowanie włosów jest zabiegiem kosmetycznym, który właściwie każdy może wykonać w warunkach domowych. W końcu drogerie są pełne produktów koloryzujących, dlatego wydaje się to proste. Samo wykonanie zapewne tak, ale należy jeszcze dobrać właściwy produkt to faktury swoich włosów.

Czy warto stosować profesjonalne farby do włosów?

Koloryzacje profesjonalnymi farbami do włosów

Każda kobieta lubi od czasu do czasu zmienić coś w swoim wyglądzie, najczęściej stawia się na fryzurę. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów znajduje się oczywiście koloryzacja w różnych odsłonach. Dość duża część kobiet woli wybrać profesjoanlny salon fryzjerski, niż eksperymentować w domu. Jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy koloryzację wykonuje się po raz pierwszy. Czasami mimo szczerych chęci jest to jednak niemożliwe, wówczas nie ma innego wyjścia, niż farbowanie włosów warunkach domowych. Do tego celu powinno się zawsze wybierać profesjonalne farby do włosów. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim ze względu na skład takich produktów i trwałość koloru na włosach, co nie zawsze mogą zagwarantować produkty z drogeryjnych półek. Przed zakupem farby do włosów zapoznaj się z jej składem lub zapytaj doświadczone osoby z branży, które produkty najlepiej sprawdza się na Twoim typie włosa.

Czy profesjonalne farby do włosów są dostępne dla każdego?

Niekiedy pojawia się przekonanie, że profesjonalne farby do włosów dostępne są jedynie w salonach fryzjerskich. Tymczasem można je zakupić w każdej hurtowni kosmetycznej, czy specjalistycznych sklepach, ewentualnie w Internecie. Co ciekawe błędnym jest również przekonanie o wysokich cenach takich produktów. Owszem, są one droższe od zwykłych, ale nie są to wygórowane koszty. Ponadto warto na nie postawić dla satysfakcjonującego wyglądu swoich włosów. Poza odcieniem liczy się poziom oksydantu zawarty w produkcie, co wpływa na jakość krycia.

Różnice między farbami do włosów

Podstawową różnicą między zwykłą, a profesjonalną farbą do włosów jest zawartość oksydantu w produkcie. Do zwykłej farby trzeba go zakupić osobno i następnie wymieszać z farbą. Ten problem nie istniej w farbach profesjonalnych, dlatego efekt farbowania jest bardzo zbliżony to tego przedstawionego na opakowaniu. Nawet w sytuacji, gdy jest ciemniejszy lub jaśniejszy, normuje się już po kilku myciach włosów. Ponadto profesjonalne farby do włosów utrzymują świeżość i intensywność koloru znacznie dłużej, niż zwykłe. Nie mniej jednak duże znaczenie w tej kwestii ma niewątpliwie częstotliwość myć i czynniki mające wpływ na wysuszanie włosów. Warto również wziąć pod uwagę większą delikatność farb profesjonalnych, nie tylko zmieniają kolor włosów, ale również nadają im blasku i odżywienia. Wiele spośród nich ma w składzie olejki pielęgnujące i inne składniki wpływające na kondycję włosów po farbowaniu. Jest to doskonale widoczne podczas wizyt w salonach fryzjerskich podczas przeprowadzania koloryzacji. Z powyższych względów jasno więc wynika przewaga profesjonalnych farb do włosów nad zwykłymi.