Strój koktajlowy dla kobiet

Coraz częściej w organizowanych spotkaniach na zaproszeniach widnieje dress code wymagany: strój koktajlowy. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak się ubrać, by wpasować się odpowiednio na daną imprezę czy uroczystość.

Charakterystyka stroju koktajlowego

Najczęściej strój koktajlowy to taki, który wybiera się tylko na szczególne wydarzenia, których godzina rozpoczęcia jest jeszcze za dnia. Stanowi ona przeciwieństwo do bardzo gustownych i formalnych kreacji wieczorowych. Sukienka koktajlowa cechuje się kobiecością, subtelnością, lekkością i elegancją jednocześnie. Chodzi, by dobrze się w niej prezentować w trakcie dnia i porą wieczorową. Strój koktajlowy zazwyczaj jest wymagany na uroczystości weselne, zaręczynowe oraz inne rodzinne okoliczności. Bywają i imprezy firmowe, które rozpoczynają się późnym popołudniem i wymagany jest taki rodzaj stroju. Warto pamiętać, że taki strój świetnie pasuje do okoliczności rozpoczętej za dnia, a kończy się nawet w godzinach nocnych. Oprócz takich kryteriów, że sukienka koktajlowa powinna być subtelna i elegancka trzeba zwrócić uwagę na jej długość. Zwykle taki rodzaj sukienek sięga kolan lub lekko za kolano. Długie sukienki zarezerwowane są dla sukienek wieczorowych. Warto również zwrócić uwagę na materiał sukienki. Wybiera się najczęściej takie kroje kobiece i ozdobne, wykonane z koronki, tiulu z delikatnymi bufkami czy innymi aplikacjami. Trzeba uważać na cekiny, ponieważ one głównie kojarzą się ze stylem wieczorowym. Najczęściej sukienki koktajlowe prezentują się jako delikatne sukienki bombki czy lekko rozkloszowane doły. Czasami spotykane są również sukienki ołówkowe z rozcięciem lub bez, które podkreślają kobiece kształty. Podsumowując sukienka koktajlowa jest zwiewna, delikatna, subtelna i kobieca.

Strój koktajlowy dla kobiet

Dodatki do sukienki koktajlowej

Sukienka koktajlowa świetnie prezentuje się z butami na wysokim obcasie. Najlepszym wyborem będą te z zakrytym czubkiem i piętą. Warto dodać do tego kobiecą biżuterię, która będzie delikatnym dodatkiem, a nie głównym punktem całego stroju. Podobnie jest z torebką, powinna być w niewielkim rozmiarze, tak, by pomieścić w niej tylko najpotrzebniejsze rzeczy.