Sukienka studniówkowa - trudny wybór

Studniówka 2019 zbliża się wielkimi krokami. To niezwykła impreza, na którą wielu uczniów czeka od początku szkoły średniej. Piękne kreacje, dobra zabawa i znajomi ze szkoły w nowej, niezwykłej odsłonie - to kwintesencja oczekiwań na maturę. Szczególnie dziewczyny nie mogą doczekać się włożenia nowych, pięknych sukienek, dobieranych z uwagą i poprawianych o każdy, najdrobniejszy detal. Jaką sukienkę wybrać na studniówkę i na jakie pułapki lepiej uważać? Oto garść porad dotyczących wyboru kreacji na ten niezwykły wieczór.

Długie suknie studniówkowe

Marzeniem niejednej maturzystki jest elegancka, długa suknia. Studniówka wydaje się być idealną okazją, by założyć taką kreację.  Z pewnością długie suknie studniówkowe podkreślają urodę i sylwetkę, a także niezwykłość samej okazji. Warto jednak dobrze przemyśleć taki wybór.

Suknia do ziemi, choć piękna, może krępować ruchy podczas tańczenia. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, gdy dół sukni zostaje przydepnięty przez niewprawnego partnera albo inną, zapatrzoną w siebie parę. To może skutkować prawdziwą katastrofą.

Z drugiej strony, dobrze skrojona, długa suknia o odpowiednio dobranej długości będzie wyglądała naprawdę szykownie i pięknie. Warto również pamiętać o istnieniu modnej ostatnio długości midi. Taki wybór na pewno nie skończy się posądzeniem o przesadę, a przy tym będzie wygodniejszy od maxi.

 Sukienka studniówkowa - trudny wybór

Krótka i młodzieżowa

Wiele dziewczyn decyduje się też na krótkie modele. To dobry trop, trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić. Studniówka, mimo swojego rozrywkowego charakteru, jest okazją oficjalną, najczęściej organizowaną przez szkołę. Wybór sukienki mini z odsłoniętymi plecami może być być zbyt dobrze widziany.

Z drugiej strony, odpowiednio rozmieszczone wycięcia i nieco bardziej szalone wzornictwo są przywilejami młodości. Błyszczący lub lejący się materiał skutecznie wyróżniają z tłumu i podkreślają indywidualny styl.

Wybierając krótszą sukienkę, warto zwrócić uwagę na jej szerokość. Nie powinna utrudniać poruszania się! To nie tylko zrujnuje wizerunek, ale też uniemożliwi dobrą zabawę.

Odpowiednio do figury

Wybór sukienki powinien być podyktowany również figurą i typem urody. Nie każdej dziewczynie pasują długie suknie studniówkowe, tak jak nie każda będzie wyglądała dobrze w sukience mini lub obszytej cekinami. Jak to sprawdzić? To proste - przymierzać. Najlepiej zabrać na zakupy kogoś zaufanego, kto doradzi miło, ale szczerze. Warto też zaufać własnym odczuciom. Niestety, fakt, że ktoś źle i nieswojo czuje się w danym ubraniu od razu rzuca się w oczy.

Uwaga na pułapki!

Wiele dziewczyn, wybierając suknie studniówkowe, ogranicza się tylko do klasycznych modeli i kolorów - najczęściej jest to czarny. O dziwo, mimo barwnego charakteru dzisiejszej mody, na studniówkach wciąż można się wyróżnić... kolorem. Barwne, niebanalne dodatki albo suknia w odcieniu dopasowanym do koloru oczu na pewno przyciągnie spojrzenia i zrobi furorę w morzu podobnych kreacji. Warto bawić się konwencją i stylem, nawet jeśli chodzi o jedyny taki bal w życiu!

Evita.com.pl jest partnerem tego materiału. Jeśli interesują Cię długie suknie studniówkowe – znajdziesz je w ich ofercie.