Jak dbać o sztuczne rzęsy

Większość kobiet obecnie chętnie decyduje się na przedłużenie czy zagęszczenie rzęs, by skrócić sobie codzienny makijaż i jednocześnie mieć gwarancję, że oprawa oczu zawsze będzie wyglądać doskonale. Niektóre kobiety jednak nie wiedzą jak po takim zabiegu trzeba o te przedłużone rzęsy dbać. Co więc robić, by jak najdłużej cieszyć się pięknym spojrzeniem? Doskonale wyglądające rzęsy są pewnie marzeniem każdej kobiety, niestety nie wszystkie panie mogą mieć to zniewalające spojrzenie. Mamy jednak kilka podpowiedzi, dzięki którym dłużej będzie można cieszyć się sztucznymi rzęsami.

Pielęgnacja przedłużonych rzęs

Należy pamiętać, że rzęsy sztuczne są tak samo delikatne jak naturalne i od początku należy obchodzić się z nimi ostrożnie. Przedłużone czy zagęszczone rzęsy nie będą dobrze znosić różnych zabiegów. Gdy będzie się je trzeć, klej może się wykruszać a to sprawia, że dojdzie do odklejenia od naturalnych rzęs

Warto będzie również unikać kontaktu z woda w okolicach oczu przez około dwie doby od wykonania zabiegu. Twarz trzeba myć wacikiem, który będzie lekko nasączony płynem micelarnym albo wodą i nie robimy tego pod bieżącą woda. W tym czasie należy także unikać sauny, nie chodzi się na basen czy nie zażywa gorących kąpieli. Stosowanie się do tych zaleceń sprawi, że będzie można znacząco przedłużyć sobie okres trwałości sztucznych rzęs. Klej dokładnie wysycha, a rzęsty są zabezpieczone przed wodą i wysokimi temperaturami. Po zabiegu przez kolejne dwie doby nie można smarować powiek. Rezygnujemy z nakładania makijażu. Przez ten czas trzeba wytrzymywać bez kremu czy serum pod oczy. Można to jednak traktować jak inwestycję, ponieważ dzięki takim działaniom rzęsy dłużej będą się trzymać i utrzymają pierwotną objętość.

Sztuczne rzęsy mogą się niekiedy plątać, dlatego od czasu do czasu potrzebują również przeczesania szczotką. Inaczej mogą się sklejać albo wyginac, co nie będzie dobrze wyglądało. Jednak nie można ich czesać codziennie, ponieważ mogą nam wypadać. Zaleca się, by robić to raz albo dwa razy w tygodniu. To najlepsza częstotliwość, która nie będzie osłabiać rzęs, a pomoże to zachować również ich doskonały kształt.

Jak dbać o sztuczne rzęsy

To co będzie bardzo ważne to przemywanie rzęs, nie można ich moczyć, jedynie delikatnie przepłukać woda w trakcie prysznica czy kąpieli. Można także używać specjalnie przygotowywanego szamponu do mycia sztucznych rzęs, który sprawdza się w trakcie takiej pielęgnacji. Jednak przez 48 godzin nie powinno się moczyć wodą okolic oczu.

Zmiana nawyków

Przy utrzymaniu dobrej kondycji rzęs trzeba zwracać uwagę na dwie istotne sprawy. Jeśli myje się włosy w wannie z pochyloną głową w dół to trzeba uważać, by woda nie spływała po rzęsach i nie wpadała do oczu. W takiej sytuacji można zdecydować się na zmianę sposobu mycia włosów np. na stojąco pod prysznicem. Należy także zwrócić uwagę na to jaką ma się pozycję ciała w trakcie snu. Często śpimy na twarzy albo na boku i rzęsy będą podlegać odkształceniu. Sztuczne rzęsy dają efekt wydłużenia i podkręcenia, dlatego nie trzeba ich pokrywać tuszem. Wiele kobiet jednak chce jeszcze w taki sposób bardziej podkreślić swoje oko. Jeśli już koniecznie chce się to zrobić to trzeba pamiętać, że maluje się wyłącznie dolna linię rzęs. Trzeba pamiętać, by sprawdzić skład tuszu, by nie było tam zbyt dużo tłustych substancji. Odradza się również wykorzystywanie zalotki, ponieważ może ona doprowadzić do tego, że sztuczne rzęsy będą połamane i tym samym będą również osłabione.

Codzienna pielęgnacja rzęs jest ważna w procesie dbania o kondycję, przestrzegając tych podpowiedzi możecie dłużej się nimi cieszyć.