Ślub w małym budżecie - porady, które łatwo wdrożysz w życie

Planowanie uroczystości ślubnej i wesela to wyjątkowy moment w życiu każdej młodej pary. Niestety koszty organizacji całego wydarzenia bywają wysokie, co jest szczególnie dotkliwe dla osób, które dopiero wchodzą wspólnie w dorosłe życie i oprócz ślubu rozważają inne większe wydatki. Warto jednak wspomnieć, że istnieje wiele praktycznych sposobów, aby zorganizować wymarzoną uroczystość bez wydawania całego dostępnego budżetu. W poniższym artykule przedstawiamy kilka pomysłów, które pozwolą na większą oszczędność bez konieczności rezygnacji z elegancji i wyjątkowej atmosfery.

Ślub w małym budżecie - porady, które łatwo wdrożysz w życie

Nietypowe lokalizacje - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jednym z największych kosztów organizacji wesela jest wynajem sali - szczególnie wtedy, gdy zapraszamy większą liczbę gości lub organizujemy uroczystość w centrum większego miasta. Z tego powodu warto rozważyć alternatywne, mniej popularne lokalizacje. W okresie letnim, kiedy panują sprzyjające warunki atmosferyczne, godną uwagi propozycją będą przyjęcia organizowane w ogrodzie. Wówczas za niewielką kwotę można wynająć elegancki namiot, który pomieści gości w razie deszczu czy wiatru. Pod takim namiotem można również umieścić tymczasowy parkiet, który świetnie sprawdzi się podczas tańca. Przy starannym udekorowaniu drzew czy krzewów tego typu lokalizacja będzie zachwycała swoim urokiem i charakterem.

Ręcznie przygotowywane dekoracje i zaproszenia

Jeśli nie chcecie oszczędzać na sali czy potrawach, godnym uwagi pomysłem będzie samodzielne przygotowanie dekoracji, zaproszeń i upominków dla rodziców. Warto zaplanować tego typu prace z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ im bliżej daty ślubu i wesela, tym więcej obowiązków i nagłych spraw do załatwienia. Do tego typu ozdób można z powodzeniem wykorzystać ususzone wcześniej kwiaty lub liście, co doda dekoracjom wyjątkowego charakteru. Godną uwagi propozycją będą również personalizowane akcenty z inicjałami czy miłymi cytatami. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się domowe dżemy w formie upominków dla gości, a także małe słoiczki z miodem.