Sushi na wesele jako nowoczesna atrakcja

Organizacja ślubu i wesela to nie tylko kosztowne przedsięwzięcie, ale również wymagające mnóstwa czasu. Niestety, nikt nie jest w stanie znaleźć się w dwóch miejscach jednocześnie, dlatego niezbędne jest ciągłe przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie. Jedną z najważniejszych kwestii na weselu jest jedzenie, bez którego po prostu nie można się obejść, najczęściej stawia się na catering. Niekiedy koszt ten jest wliczony w cenę Sali bankietowej, nie oznacza to jednak, że trzeba się do tego ograniczać, co powiecie na wesele z pokazem robienia sushi? To całkiem nowatorski pomysł, ale prawdopodobnie będzie zyskiwał na popularności w najbliższych latach.

Sushi na wesele jako nowoczesna atrakcja

Sushi na wesele – czy to dobry pomysł?

Czy sushi na wesele może być dobrym pomysłem? To pytanie może zadawać sobie przyszła para młoda, w końcu tradycyjne przyjęcia zakładają obecność zupełnie innych potraw. Jednak z drugiej strony warto postawić na pewne innowacje, prawdopodobnie nie spodobają się one wszystkim, ale z pewnością wywołają duże poruszenie wśród gości. Sushi na wesele można zorganizować na kilka sposobów, jednym z nich jest zamówienie najpopularniejszych rodzajów w restauracji i zlecenie ich dostarczenia. Wówczas potrzebny będzie specjalnie przeznaczony do tego stolik, na którym znajdą się przysmaki w postaci sushi. Drugim sposobem jest wynajęcie sushi mastera – osoby, która zawodowo zajmuje się przyrządzaniem takich potraw i może zrobić z tego prawdziwe show. W obu przypadkach efekt zaskoczenia jest właściwie zagwarantowany, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze pokolenie. Dla rodziców, dziadków, wujków, cioć znane jest raczej tradycyjne, polskie menu. Czasami jednak odrobina innowacji nie zaszkodzi.

Sushi na wesele zamiast wiejskiego stołu?

Jednym ze znaków rozpoznawczych polskiego wesela jest wiejski stół, znajdują się na nim swojskie wyroby w postaci kiełbas, ogórków kwaszonych, smalcu i innego rodzaju mięs. Zawsze gromadzi się wokół niego duże grono osób, czy sushi na weselu mogłoby zastąpić ten element? Zapewne jest kilka zależności, mając wśród gości większość młodych ludzi, z pewnością warto zaryzykować, ale jeśli panuje równowaga w kwestii wieku – sushi może być dodatkową alternatywą. Wówczas stół wiejski pozostaje na swoim miejscu, a sushi stanowi odrębną atrakcję – dla zainteresowanych. Sushi na weselu to z pewnością oryginalny pomysł, który może spodobać się gościom, zwłaszcza młodym. Kto wie, być może i starsi zdecydują się spróbować przysmaku kuchni japońskiej. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, gdy profesjonalny sushi master zna sposoby na ciekawe przyrządzanie smakołyków tego rodzaju. Oczywiście nie zastąpi to zapewne ceremonii krojenia tortu, czy innych atrakcji związanych z posiłkami, ale może zapewnić dodatkową rozrywkę. Być może po takim przyjęciu sushi przemówi do wielu osób i znajdzie się na wysokim miejscu wśród ulubionych dań. Chcąc pokazać coś innego, oryginalnego na swoim weselu, sushi nadaje się do tego idealnie, nie zawsze trzeba podążać utartymi schematami.