Inspirujące dodatki dla pana młodego

Dla wielu kobiet uroczystość ślubna to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie w życiu i nie szczędzą one żadnych wydatków, byle tylko zaprezentować się możliwie jak najlepiej. Panowie często najchętniej by sobie w ogóle darowali takie coś, ale skoro już wybranki ich serca tak bardzo tego pragną, konieczne jest odpowiednie zaprezentowanie się w ten wyjątkowy dzień. Panowie mogą uważać, że w ich przypadku wystarczy dobry garnitur i to w zasadzie wszystko, ale w rzeczywistości otwiera się przed nimi wielki świat możliwości, z którego można czerpać całymi garściami. Dawno skończyły się już bowiem czasy, kiedy można się było z przygotowań wykpić poprzez jedną wizytę u swojego ulubionego krawca. Trzeba panom oddać także to, że nie są już tak nieczuli na względy estetyczne, jak to było jeszcze do niedawna. Dzisiaj panowie chcą być równorzędnymi partnerami dla swoich partnerek. Jest to poważne wyzwanie, bo chociaż panowie na pewno nie muszą się martwić o aż tak wiele kwestii, jak to jest przypadku pań, ich życie wcale nie jest takie łatwe.

Klasyka

Moda ślubna nie poddaje się trendom aż tak bardzo, jak to jest w przypadku innych przejawów mody. Jest to bowiem kwestia bardziej ponadczasowa, a wesela odbywają sięga rzadko, by podejście do nich często się zmieniało. Daje to panom możliwość oparcia się na klasycznych rozwiązaniach, ale także w ich spektrum pojawiają się różnego rodzaju odchyły. Obecnie są to przede wszystkim dwa trendy. Pierwszy z nich każe sięgać po niebieskie garnitury. Mogą one być ciemniejsze lub jaśniejsze w zależności od wyborów partnerki. Niebieski może wpadać też szarości. Drugi trend odnosi się do mody niemal sprzed wieku, kiedy na garniturach pojawiało się dużo prążków i pasków. Właśnie wracają do mody, chociaż nie należy z nimi za bardzo szarżować.

Kamizelki

Wyjątkowo modnym dodatkiem w ostatnim czasie jest kamizelka. Nie chodzi oczywiście o trzyczęściowe garnitury, w których kamizelka jest elementem całej konstrukcji estetycznej. Ta kamizelka ma za zadanie raczej stworzyć kontrast w stosunku do całego garnituru. Panowie nie powinni się na myśl o niej wzdrygać, ponieważ jest bardzo praktyczna. Oferuje przede wszystkim wolność wyboru i można dzięki niej nie zapinać marynarki, kiedy wstaje się na chwilę lub można też w ogóle pozbyć się marynarki. W gustownej kamizelce można paradować bez niczego więcej na górze.

Inspirujące dodatki dla pana młodego

Wiele kamizelek można potraktować jako modne, ale najczęściej jednak dobrze będzie spojrzeć w kierunku bardziej klasycznych rozwiązać. Kamizelki tweedowe, vintage i z dyskretnymi wzorami na pewno będą dobrym pomysłem. Kamizelki gładkie też. Gorzej będzie z wyborem rozwiązań opierających się o materiał jasny i połyskujący. Na pewno kamizelka nie powinna być biała. Powinna też mieć najlepiej krój V, ponieważ krój U jest mniej uniwersalny i gorzej d niej dobrać krawat czy muchę.

Koszule się nie wyróżniają

Pod względem koszul nie ma zbyt wielkiego pola do popisu. To znaczy, pole do popisu jest wręcz gigantyczne, ale chodzi o to, żeby za bardzo na nim nie szaleć i raczej zdecydować się na spokojniejsze rozwiązania. Podstawowa zasada mówi nam, że koszula powinna być dopasowana do stroju wybranki, czyli do najważniejszego elementu całego wydarzenia. Obecnie cały czas jeszcze dominują koszule białe, ale podobnie jak w przypadku sukni panny młodej, nie powinna to być czysta biel. Kość słoniowa lub ecru spisze się zdecydowanie lepiej i zrobi bardziej pozytywne wrażenie. Istotną poradą jest także to, by nie oszczędzać na koszuli, ponieważ jej jakość będzie jednym z głównych czynników odpowiadających za to, jak pan młody będzie się czuł w czasie całego wesela.