Gustowne stylizacje sali weselnej — Sprawdź jak oczarować gości weselnych i urządzić niezapomniane wesele!

Ślub i wesele to jedyne i niepowtarzalne momenty, które chcemy przeżyć zgodnie z własnymi marzeniami. Często jednak bardzo szybko jesteśmy sprowadzeni na ziemię, gdy musimy wybrać styl, w jakim odbędzie się nasze wesele i jak zorganizować przyjęcie ślubne. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na stylizacje takiego przyjęcia, a kilka wartych uwagi prezentujemy poniżej.

Gustowne stylizacje sali weselnej — Sprawdź jak oczarować gości weselnych i urządzić niezapomniane wesele!

 

Romantyczna sceneria w złocie i kwiatach

Pierwszą ciekawą stylizacją, z której możemy skorzystać, jest romantyczna sceneria wesela w złocie i kwiatach. Będzie ona idealnie pasowała do romantycznego usposobienia małżonków i da zapierający dech w piersiach efekt. Styl ten nie oszczędza na żadnym elemencie i opiera się na wytworności oraz wysokiej jakości — która zarazem nie jest surowa. Na stołach królować będą żółte i złote kolory oraz białe kwiaty. W połączeniu z białą zastawą i np. złotymi sztućcami efekt będzie niezwykle “bogaty”. Dobrym pomysłem jest zastosowanie np. beżowych obrusów. Niezwykle ważnymi dodatkami będą też płonące świece ustawione wśród dekoracji kwiatowych. Połączenie złota, srebra, bieli, szkła i kwiatów z pewnością zrobi wrażenie na każdym gościu wesela.

Wykwintny bal

Kolejnym pomysłem na stylizację sali weselnej jest organizacja wykwintnego balu. Wytworna biel w postaci długich obrusów oraz nakryć na krzesła czy porcelana z materiałowymi ozdobami z pewnością będzie niezwykle gustowna. Aby nadać klimat weselu, możemy skorzystać z obsługi kelnerskiej w ekskluzywnym wydaniu oraz np. orkiestry smyczkowej. Taki rodzaj wesela przypadnie do gustu małżonkom, którzy uwielbiają klasykę, ale chcą podkreślić “ten dzień” odpowiednio bogatą oprawą. Dominująca biel w połączeniu z kwiatami nada nieco klimatu i ociepli wizerunek sali weselnej.

Rustykalne wesele w domu ślubnym lub karczmie

Alternatywą dla bogatych i pełnych przepychu sal balowych może być ta w stylu wiejskim. Organizując wesele w tym stylu, możemy zorganizować je w karczmie z drewna, gdzie z tego budulca będą wykonane stoły, ławy czy belki — nieozdobne a te prawdziwe funkcjonalne. Kolorowe lokalne ozdoby np. kurpiowskie nadadzą wraz z białym obrusem i zastawa iście wiejskiego klimatu z klasą. Nieco bardziej “wykwintną”, ale w dalszym ciągu wiejską wersją może być organizacja wesela w tradycyjnej sali. W tym wypadku, ułożenie stołów w literę U, krótkie obrusy, proste kwiaty, dużo zieleni czy wręcz wiklinowych, ale gustownych krzeseł z pewnością pozwoli zachować klimat wiejski.