Jak wykonać modny róż na włosach?

Modny róż we włosach

W tym roku trudno nie dotrzeć tego, jak dużą popularnością cieszy się róż na włosach. Kolor ten zdążył już podbić serca nie tylko projektantów mody, ale również milionów kobiet. Warto zainteresować się tym trendem również dlatego, że wiele wskazuje na to, że wcale nie musi on przeminąć wraz z odejściem w zapomnienie tegorocznego lata. Jak jednak pofarbować pasma na różowo nie wydając na to wielkich pieniędzy. Pasma w kolorze jasnego lub ciemnego różu wyglądają przecież znakomicie, pobudzają wyobraźnię i pozwalają na cieszenie się wrażeniem niepowtarzalności. Co ważne, nikt nie sugeruje nam wcale malowania włosów na różowo na całej ich długości, co mogłoby wydawać się zabiegiem dość kłopotliwym.

Różowe ombre

Osoby niezdecydowane z pewnością znacznie lepiej będą się czuły wcielając w życie opcję ombre. Końcówki, które są o kilka tonów jaśniejsze od włosów znajdujących się u nasady to przecież trend, z którym w modzie mamy do czynienia już od przynajmniej kilku lat. Ombre w kolorze różu ma przy tym kilka zalet niemożliwych do zakwestionowania. To znakomity sposób na to, aby dodać twarzy lekkości i sprawić, że nasza cera będzie robiła wrażenie jaśniejszej niż jest w rzeczywistości.

Jak wykonać modny róż na włosach?

Farby, szamponetki, tonery

Kobiety, które nie lubią eksperymenty, powinny zastanowić się nad pomalowaniem włosów bibułą. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo przekonać się o tym, czy róż nam w ogóle pasuje, jeśli zaś okaże się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie – nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby szybko go zmyć. Oczywiście, należy mieć też na uwadze to, że róż uzyskany z pomocą farby może być nieco inny. Gdy zastanawiamy się nad tym, jaki kolor wybrać, mamy też powody do zadowolenia. Możemy sięgnąć zarówno po toner, jak i po lakier oraz farbę. Co więcej, dziś możemy korzystać z wielu opcji koloryzacji. Jeśli nie przepadamy za rozwiązaniami z nutką szaleństwa, dobra okaże się z pewnością opcja pośrednia, a więc koloryzacja o krótkim czasie utrzymywania się na włosach. Dziś coraz więcej firm ma nam do zaoferowania jednodniowe koloryzatory. Modne są też tonery, które utrzymują się przez dwa tygodnie. Obie grupy produktów charakteryzują się tym, że nie są w stanie wniknąć w strukturę włosa. Możemy także zdecydować się na wybór zmywalnej farby oraz lakieru. Obecnie najmodniejsze wydają się te, które mają kolor zmrożonego różu i fioletu, są bowiem bardzo szykowne. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby pozostawić róż na naszych włosach na dłużej. W takim przypadku najlepsza opcją jest wybór farby, ta bowiem oddziałuje silniej na włosy, a tym samym sprawia, że ich kolor staje się bardziej intensywny. Niestety, należy liczyć się z tym, że często niszczy włosy, jeśli więc mamy rozdwojone końcówki, najpierw spróbujmy poradzić sobie z tym problemem.

Zawsze warto też zainteresować się sposobami, które pozwolą na zrobienie różu na włosach w domu. Najłatwiej osiągnąć w ten sposób róż pastelowy. Co ciekawe, blondynki mają w tym kontekście sporą przewagę nad paniami o innych kolorach włosów, mogą mieć bowiem pewność, że odcień będzie głębszy, a do tego szybciej nastąpi uzyskanie oczekiwanego efektu.