Jak pielęgnować rudy kolor włosów?

Rude włosy maja bardzo elegancki i kobiecy charakter. Pielęgnacja włosów w odcieniach czerwieni powinna być oparta o delikatnie koloryzujące kosmetyki, które będą skutecznie podkreślać naturalną barwę i pozostawią na nich subtelne refleksy. Rudy kolor będzie podkreślał również przez płukanki do włosów z nagietka czy kwiatów hibiskusa albo tez szmaponetka koloryzująca. Zdrowie i piękne włosy są właściwie marzeniem każdej kobiety. Posiadaczki płomiennych, rudych kosmyków powinna dbać o intensywność koloru i ochronę przez zastosowanie specjalnych szamponów oraz odżywek, które intensyfikują naturalne pigmenty w strukturze włosa. Rude włosy pod wpływem słońca szybko płowieją, dlatego do codziennej pielęgnacji najlepiej zastosować kosmetyki do włosów, które mają filtr UV. Odcień czerwieni podkreśli także szampon do rudych włosów, a także odżywki oraz maski z takiej samej linii kosmetycznej.

Szampon do włosów rudych

Pielęgnacja włosów rudych opiera się na stosowaniu kosmetyków, które tworzone są z myślą o odżywianiu a także o pogłębieniu odcienia włosów. Specjalna formuła pielęgnacyjna będzie chronić kolor, a jednoczęsnie może skutecznie poprawiać wygląd fryzury. Szampon do rudych włosów może skutecznie stabilizować pigment w kosmykach, odżywia odcień a także chroni przed blaknięciem. Do pielęgnacji włosów warto będzie wybierać preparaty wzbogacone dodatkowo o naturalne przeciwutleniacze. Dzięki temu zapewnić można kosmykom ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Maska i odżywka do włosów rudych

Uzupełnieniem dla codziennej pielęgnacji włosów będą odżywki oraz maski, które przeznaczone są do kosmyków w odcieni miedzi, czerwieni czy kasztanu. Mają one silnie skoncentrowane pigmenty, które podkreślają mocno ten wyjątkowy kolor. Maski oraz odżywki do włosów mogą mieć takie składniki jak masło kakaowe, wyciąg z oliwki czy olej kokosowy, dodatkowo będą nawilżać kosmyki i skutecznie regenerują uszkodzenia wynikające ze stylizacji czy farbowania.

Spray do włosów z filtrem UV

Rude włosy pod wpływem promieniowania szybciej płowieją oraz tracą swój kolor. Aby chronić je przed działaniem słońca wystarczy zastosować spray do włosów ze specjalnym filtrem UV. Kosmetyki ochronne zabezpieczają włosy przed promieniowaniem słońca i wilgocią. Dzięki olejom mineralnym i polimerom odżywiają włosy i gwarantują ich doskonały połysk.

Kosmetyki naturalne – domowe płukanki do włosów rudych

Rudy kolor będzie można również wzmocnić przez naturalne kosmetyki takie jak ziołowe płukanki. Miedziany odcień podkreślony może być przez napar z nagietka czy hibiskusa. Dla lepszego efektu koloryzującego do mieszanki dodać można wino czerwone. Aby stworzyć płukankę wystarczy mieć płatki nagietka dwie łyżki stołowe, albo suszone kwiaty hibiskusa. Zalewamy to wrzątkiem i przez około 20 minut parzymy. Napar trzeba odcedzić i ostudzić. Gotową płukankę wcierać trzeba we włosy i zostawić na pół godziny. Potem zmywamy to wszystko ciepłą wodą.

 Jak pielęgnować rudy kolor włosów?

Szamponetki do włosów rudych

Takim szybkim sposobem na to, by odświeżyć rudy kolor kosmyków będą jednorazowe szamponetki do włosów. Preparat będzie zawierał farbę bez amoniaku, dzięki czemu koloryzacja nie będzie uszkadzać i nie powoduje wysuszenia włosów. Pigmenty znajdujące się w szamponetce nie wnikają głęboko w strukturę, dlatego po kilku myciach znika odcień.

Wszelkie kosmetyki do rudych włosów charakteryzują się tym, że mają wpływać na intensyfikowanie naturalnego czerwonego pigmentu znajdującego się w kosmykach. Te preparaty będą na pewno dobre dla tych kobiet, które chcą intensyfikować kolor włosów.