Zabiegi prostujące włosy

Salony fryzjerskie mają w swoich ofertach kilka zabiegów, po wykonaniu których włosy mają stać się maksymalnie wygładzone. Jest to bardzo pożądany efekt pielęgnujący przede wszystkim poczucie własnej atrakcyjności. Wśród najbardziej popularnych zabiegów znajdują się: prostowanie keratynowe, japońskie oraz botoks. Na który najlepiej się zdecydować?

Zabiegi prostujące włosy

Prostowanie włosów – japońskie, czy keratynowe?

Zdecydowanie lepiej znane jest keratynowe prostowanie włosów, dlatego warto od niego zacząć. Główną funkcją tego zabiegu jest odżywienie włosów, stają się proste w drodze „efektu ubocznego”. Włosy, które mają tendencję do nadmiernego puszenia są nadzwyczaj zniszczone. Wymagają wówczas najlepszej jakości preparatów odpowiedzialnych za ich wyposażenie w najważniejsze wartości odżywcze. Takie właściwości ma właśnie keratyna, a sam zabieg trwa do trzech godzin. Zabieg nie należy do najtańszych, jednak efekt jest tego wart. Najczęściej utrzymuje się do 3 miesięcy, po tym czasie włosy ponownie stają się niestety problematyczne. Mniej znane i bardziej inwazyjne jest prostowanie japońskie, które prowadzi do trwałej zmiany struktury włosów. W tym przypadku nie ma szans na powrót do dawniej kręconych włosów, dlatego jest to jednorazowy zabieg. Zajmuje więcej czasu – około 5 godzin, a koszt rozpoczyna się od 200 złotych.

Botoks na włosy

Zabieg botoksu na włosy jest dedykowany kobietom, które nie chcą zbyt mocno ingerować w strukturę swoich włosów. Jest to jedna z najbardziej delikatnych sposobów na wygładzenie fryzury. Oprócz prostych włosów otrzymuje się również blask na całej długości i sprężystość. W tym przypadku wykorzystuje się wyciąg z jagód Acai, kwas hialuronowy, keratynę oraz kolagen. Zabieg trwa niepełną godzinę, koszt również nie jest duży w porównaniu do keratynowego i japońskiego prostowania włosów. Efekt co prawda utrzymuje się znacznie krócej, jednak warto go powtarzać, ponieważ w żaden sposób nie uszkadza włosów. Są miękkie w dotyku i łatwo je codziennie układać. Otrzymują również potężną dawkę odżywienia.