Aranżacja tarasu - oświetlenie solarne

Aranżacja tarasu, zwłaszcza zimą i jesienią może przynieść ciekawą odmianę dla całego domu. Ciekawym sposobem na to są zrobione własnoręcznie lampiony ogrodowe. Gdy zapada zmrok rozświetlają taras i stanowią niebanalną ozdobę tego terenu. Do tego celu wystarczy zakupić solarne żarówki. Można je zaaranżować na świecącą girlandę, lub umieścić w gotowych lampionach. Tak naprawdę ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Aranżacja tarasu - oświetlenie solarne

Co jest potrzebne do solarnych lampionów?

Poza wspomnianym powyżej żarówkami solarnymi potrzebne będą również lampiony i żyłka, opcjonalnie sznurek. By uniknąć odbijania się światła, zaleca się przygotowanie lampionów bez szybek. Znacznie większe pole do popisu mają produkty w postaci wysokich lampionów. Osoby, które sceptycznie podchodzą do pomysłu żarówek solarnych mogą zastanawiać się nad zwykłymi. Jednak efekt końcowy może nie być tak spektakularny. Solarne żarówki można kupić tak naprawdę w każdym sklepie z artykułami do domu. Znajdują się zarówno w dobrze znanych sieciówkach, jak i mniejszych sklepikach. Ich koszt jest nieco wyższy, lecz wygląd tarasu z pewnością to wynagrodzi.

Sposób na oświetlenie tarasu

Taras powinien być jasnym miejscem, zwłaszcza jesienią i zimą. Organizacja przytulnego nastroju jest wskazana nie tylko od święta, ale również w zwykłe wieczory. Latem natomiast, gdy zapada zmierzch, można przysiąść w oświetlonym tarasie i odprężyć się poprzez czytanie książki. Może to być bezcenny czas po ciężkim i wyczerpującym dniu. W podobny sposób można urządzić ścieżki w ogrodzie, co również przekłada się na wysoki poziom efektywności. Takie miejsca nabierają magicznego wyrazu, z całą pewnością ucieszą najmniejszych członków rodziny. Doskonale podkreślą ponadto otaczającą roślinność. Wiosną i latem w takim ogrodzie można zorganizować spotkanie przy grillu, w gronie rodziny i znajomych. Wówczas z całą pewnością przydadzą się także środki przeciw komarom i innym owadom. Jednak niesamowite chwile w oświetlonym i przytulnym ogrodzie będą miłym wspomnieniem.