Tego nie prezentuj! Czego nie należy dawać w prezencie ślubnym?

Wraz z otrzymaniem zaproszenia na ślub i wesele pojawia się istotny problem: co kupić nowożeńcom w ramach prezentu? Choć coraz modniejsze jest sugerowanie gościom, czego się oczekuje (konkretnej rzeczy bądź pieniędzy zamiast upominku), wciąż jednak króluje konieczność wykazania się własną inicjatywą przy wyborze odpowiedniego prezentu. Istnieje jednak kilka rzeczy, których nie powinno się ofiarować Młodej Parze. Oto kilka z nich.

Przesądy obecne w nożach i zegarach

Jednym z powodów, dla których pewne prezenty nie są odpowiednie, są wciąż żywo obecne przesądy. Tak więc zegary będą odmierzać czas do rozstania, a noże nie powinny być ofiarowane w ramach prezentu ślubnego, gdyż mogą być one zdolne do przecięcia więzów małżeńskich.

Tego nie prezentuj! Czego nie należy dawać w prezencie ślubnym?

Sztućce i zastawa

Nagminnie pojawia się tendencja do dawania jako prezentu ślubnego sztućców oraz zastawy. Choć te są potrzebne, otrzymanie kilku całkowicie różnych zestawów nie jest niczym przyjemnym ani wskazanym. Tym bardziej że przez to nie wykażemy się nawet gramem oryginalności.

Dopasowanie tylko do jednego członka małżeństwa

Zdarzać się może, że nowożeńcy nie mają wielu wspólnych zainteresowań. Wtedy nietaktowne jest dawanie czegoś, co ucieszy tylko jedną ze stron. Pana Młodego może ucieszyć nowa konsola, ale jeśli jego małżonka nie gustuje w graniu, prezent ten lepiej zachować na inny moment. Jeśli jednak oboje lubią grać… Wtedy prezent ten będzie wyśmienity.

Zwierzęta – ich lepiej nie ofiarować w ramach ślubu

Nawet jeśli Państwo Młodzi marzą o zwierzęciu, nie powinniśmy sami dokonywać tego wyboru. Jest to zakup na długie lata i dotyczy opieki żywego stworzenia, więc wybór odpowiedniego zwierzaka najlepiej dokonają sami zainteresowani. Rozwiązaniem może być wcześniejsze wybranie psa lub kota (bądź innego zwierzęcia) przez nowożeńców, ale w ten sposób nie będzie niespodzianki.

Biżuteria i kosztowne prezenty

Ten typ prezentów zazwyczaj dopasowany jest tylko do Panny Młodej, więc Pan może poczuć się pominiętym przy wyborze upominku. Podobnie też kosztowne prezenty mogą stanowić kłopot dla nowożeńców i niejako obligować ich do zrewanżowania się.