Dermatologia w Gliwicach

 

Obecnie wiele osób zmaga się z problemami dermatologicznymi. Najczęściej są to włókniaki, ale również coraz więcej ludzi ma przebarwienia lub niezdiagnozowane choroby skóry. Dzięki nowoczesnej technologii, jaka oferowana jest przez dermatologia w Gliwicach, możemy znacznie szybciej i łatwiej diagnozować zmiany skórne oraz leczyć choroby skóry.

Dermatologia w Gliwicach

Jaką ofertę posiada dermatologia w Gliwicach?

Nasz gabinet Dermapoint - dermatologia w Gliwicach - oferuje bardzo dokładne badanie zmian skórnych za pomocą dermatoskopu. To  bezpieczna i nieinwazyjna metoda badania skóry, a także błon śluzowych, która pozwala na bardzo efektywną identyfikację zmian skórnych, a także pozwala na lepszą diagnostykę. Dermatoskop sprawdza m.in.

-kształt i wielkość zmiany skórnej

-jej kolor

-nierówną lub wypukłą powierzchnię

Nasi specjaliści z pomocą tego urządzenia znacznie łatwiej potrafią definiować zmiany skórne, a także szybciej wykrywać nowotwory skóry, nawet w bardzo wczesnym stadium.

Wskazaniem do badania skóry za pomocą dermatoskopu są:

-problemy skórne

-wcześniejsze leczenie nowotworu skóry

-diagnostyka pod kątem nowotworu skóry

-utrzymujące grudki, a także nadżerki oraz plamy na skórze

-powiększające się z czasem zmiany skórne

-stosowanie leków immunosupresyjnych

Pojedyncze badanie zmiany skórnej za pomocą dermatoskopu w dermatologia Katowice kosztuje około 200 zł. Zalecana jest kontrola zmian skórnych raz do roku, a przy powiększających się zmianach skórnych nawet do trzy miesiące.

Usuwanie zmian skórnych

Dermatologia Katowice oferuje również usuwanie zmian skórnych, w tym łagodnych oraz złośliwych zmian. Usuwanie zmian skórnych odbywa się za pomocą zabiegu chirurgicznego, ale również nieinwazyjnego i bezbolesnego lasera, który pozwala na odparowanie tkanki.

Za pomocą lasera usuwane są

-tłuszczaki

-kurzajki

-znamiona barwnikowe

-włókniaki

-znamiona skórne

-prosaki

-kaszaki

-nowotwory skóry

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja dermatologiczna. Wtedy można sprawdzić rodzaj zmian, a także dobrać rodzaj zabiegu. Pierwsza wizyta również obejmuje często badanie dermatoskopem. Koszt zabiegu to około 350 zł wraz z badaniem histopatologicznym, wycinek skórny z badaniem histopatologicznym kosztuje 250 zł. Usunięcie zmiany skórnej z wykorzystaniem plazmy to koszt około 200 zł.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Dzięki niemu są one całkowicie bezbolesne. Po wykonaniu zabiegu można szybko wrócić do swoich obowiązków. Przez kolejne dni od zabiegu należy uważać jedynie na ranę pozabiegową. Warto przemywać ją za pomocą octeniseptu, ale również zmieniać opatrunki na czyste, dzięki czemu rana będzie szybciej się goiła. Do zaszycia rany po usunięciu zmiany skórnej za pomocą zabiegu chirurgicznego używana jest nić rozpuszczalna. Dzięki temu nie musimy przychodzić na zdjęcie szwów. Przez kolejne 7 do 14 dni należy unikać basenu oraz sauny oraz niewskazane jest długie namaczanie rany. Dzięki sprawnej obsłudze oraz dokładnemu badaniu możemy szybko usunąć najbardziej wymagające zmiany skórne, które powiększają się oraz mogą stanowić ryzyko dla naszego zdrowia, a nawet życia.