Jak prawidłowo stosować maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy to rodzaj pielęgnacji, który powinien być stosowany regularnie. Ich nakładanie pozwala nie tylko widocznie poprawić wygląd naszej cery, ale także zapewnić chwilę relaksu i odpoczynku od szarej codzienności. Po maseczki do twarzy warto sięgać co najmniej dwa razy w tygodniu, aby szybko zauważyć pozytywne rezultaty ich stosowania. Jakie należy prawidłowo nakładać maseczki, aby nasza skóra czerpała z nich maksimum korzyści?

Przed maseczką dokładne oczyszczanie twarzy

Wiele kobiet decydujących się rozpocząć swoją przygodę z maseczkami popełnia podstawowy błąd i nakłada je na nieoczyszczoną i niestonizowaną skórę. Aby zawarte w maseczce związki aktywne i substancje odżywcze mogły zadziałać i wniknąć w głębsze warstwy naszej cery, należy ją najpierw dokładnie oczyścić. Przed nałożeniem wybranego produktu na twarz wykonujemy więc staranny demakijaż i myjemy skórę. Stosowanie maseczek warto także połączyć z peelingiem, który pozwala na usunięcie martwych komórek naskórka i jeszcze lepsze oczyszczenie cery.

Po osuszeniu skóry twarzy po umyciu przecieramy ją delikatnym tonikiem lub ulubionym hydrolatem i czekamy aż kosmetyk się wchłonie. Tonik ma za zadanie przywrócić naturalne pH naszej skóry, które jest zazwyczaj zaburzone po myciu oraz nadać jej ładny, równomierny koloryt. Przetarcie twarzy tym kosmetykiem pozwala także ocenić, czy dokładnie oczyściliśmy skórę. Jeśli zależy nam na jeszcze lepszych rezultatach stosowania maseczek, po toniku możemy nałożyć na skórę także odżywczą esencję. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu i stonizowaniu skóry możemy przejść do właściwego etapu pielęgnacji, czyli nakładania wybranej maseczki.

Jak prawidłowo stosować maseczki do twarzy?

Pora na pielęgnację! Rodzaje maseczek to twarzy

Maseczki do twarzy występują w różnych rodzajach. Do wyboru mamy m. in. kosmetyki w kremie, proszku, płachcie oraz maseczki typu peel-off, które są w stanie zastąpić peeling. Wybór konkretnego produktu zależy od naszych preferencji oraz aktualnych potrzeb naszej skóry. Jeśli w danym momencie potrzebujemy silnego nawilżenia i odżywienia wybierzmy maseczki w kremie lub płachcie z dodatkiem kwasu hialuronowego, jeśli natomiast naszym priorytetem jest oczyszczenie i wyrównanie kolorytu skóry, sięgnijmy po naturalne glinki oraz maseczki do twarzy peel-off np. z dodatkiem węgla lub rozjaśniającej witaminy C.

Maseczki do twarzy należy stosować zgodnie z zaleceniami ich producenta pozostawiając je na skórze przez czas podany na opakowaniu. W tym czasie zaleca się zrelaksować i wyciszyć, aby nasza skóra wchłonęła z maseczki wszystko, co w niej najlepsze! Po upływie wymaganego czasu starannie spłukujemy lub zdejmujemy maseczkę (jeśli stosujemy maski w płachcie nie spłukujemy pozostałości po nich wodą, tylko wklepujemy esencję w cerę). Ostatnim krokiem pielęgnacji po wykonaniu maseczki do twarzy jest nałożenie wybranego kremu. Nie należy pomijać tego etapu, gdyż kosmetyk ten stworzy na skórze warstwę okluzyjną zapobiegającą ucieczce wody i lepiej zwiąże w skórze wszystkie składniki odżywcze zawarte w maseczce.