Posadzki poliuretanowe, jako idealne pokrycie podłogowe do pomieszczeń mieszkalnych.

Czy w dzisiejszych czasach na rynku odnajdziemy eleganckie i trwałe pokrycie podłogowe, które będziemy mogli dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań? Niezwykle estetycznymi i wyjątkowo wytrzymałymi podłogami są tak zwane posadzki żywiczne. Posadzki wykonane z żywicy oprócz tego, że idealnie nadają się do domów to doskonale sprawdzają się także w pomieszczeniach komercyjnych oraz w miejscach użyteczności publicznej.

Specyfika, właściwości i zalety posadzki poliuretanowej.

Posadzki poliuretanowe to estetyczne, wytrzymałe, wygodne i higieniczne rozwiązanie. Są one niezwykle elastyczne i charakteryzują się dużą sprężystością, dlatego też doskonale tłumią tupot stóp, a poza tym posiadają właściwości zdrowotne (odciążają nasze stawy). Pamiętajmy również o tym, że aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania posadzki wykonanej z żywicy poliuretanowej można zamontować pod nią ogrzewanie podłogowe. Wówczas będzie ona nie tylko miękka, ale także ciepła w dotyku. Takie podłogi dzięki jednolitej strukturze prezentują się naprawdę pięknie, idealnie pasują do nowoczesnych i stylowych wnętrz. Ponadto brak fug to duże ułatwienie podczas czyszczenia. Pielęgnacja posadzek żywicznych jest prosta i szybka. Warto także podkreślić, że posadzki poliuretanowe nawet podczas intensywnej eksploatacji zachowują swoje właściwości. Jest to, zatem bardzo trwałe pokrycie podłogowe. Należy także dodać, że jest ona bezpieczna dla zdrowia, można ją stosować w domach alergików, czy też w mieszkaniach rodzin z małymi dziećmi.

Posadzki poliuretanowe, jako idealne pokrycie podłogowe do pomieszczeń mieszkalnych.

Podłoga epoksydowa czy podłoga wykonana z żywicy poliuretanowej – którą posadzkę lepiej wybrać?

Trzeba przyznać, że posadzka wykonana z żywicy epoksydowej jest tańsza od posadzki poliuretanowej. Jednak, jeżeli bierzemy pod uwagę zakup posadzki żywicznej do przestrzeni mieszalnych zdecydowanie lepiej wybrać podłogę poliuretanową. Dlaczego? Należy przede wszystkim zaznaczyć, że posadzka poliuretanowa jest wersją bardziej dekoracyjną i lepiej prezentuje się w mieszkalnych częściach domu. W jej przypadku możemy zdecydować się na o wiele większy wybór wzorów i kolorów. Ponadto w przeciwieństwie do posadzki epoksydowej podłoga wykonana z żywicy poliuretanowej nie żółknie pod wpływem promieni słonecznych. Jest ona, bowiem odporna na promieniowanie UV, dlatego też bez obaw możemy zastosować ją nawet w pokojach z dużą ilością okien. Poza tym należy zaznaczyć, że posadzka epoksydowa jest bardziej twarda, dlatego też lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach gospodarczych takich jak garaże czy kotłownie. Pamiętajmy także o tym, aby w przypadku posadzek żywicznych zawsze korzystać z usług profesjonalistów, którzy będą w stanie wykonać dla nas podłogę żywiczną z dobrych jakościowo, sprawdzonych materiałów stosując przy tym nowatorskie rozwiązania. Firmą z dużym doświadczeniem, która posiada wielu zadowolonych klientów jest np. firma J.A.K. CHEMIA S.C. Jeżeli interesują nas jej przykładowe realizacje możemy obejrzeć je na stronie jakposadzki.pl. Efekty pracy tej firmy są naprawdę zachwycające.